Na Słodko | Na Słono | NA ZAKUPACH | Na Zimno | W KUCHNI

MOJE ULUBIONE PRODUKTY SPOŻYWCZE

11 października 2015

na blgOstatnio było o przyprawach ( klik ), a dziś będzie o pozostałych kuchennych ulubieńcach. Ostatnio w kuchni spędzałam więcej czasu, ponieważ ogarniałam swój bałagan ( klik ). Miałam więc szansę sprawdzić wszystko co kupiłam i czego spróbowałam. Niby wiedziałam co lubię i co kupuję, ale dopiero kiedy sprzątałam szafki i lodówkę wszystko złożyło się w całość. Chyba każda z nas ma swoje sprawdzone produkty, które zawsze ma w kuchennych szafkach. Przedstawiam poniżej moje ulubione produkty spożywcze, które ja sprawdziłam i które kupuję. Jest to tylko moja opinia i w pełni rozumiem jeśli ktoś uważa zupełnie inaczej wręcz zachęcam Was do polecania swoich ulubionych produktów w komentarzach.

Mąki: wypróbowałam chyba wszystkie mąki, jakie są na rynku. Od kilku lat kupuje tylko Basię Tortową ( klik ), ponieważ jest najlepsza i moim zdaniem nie ma konkurencji. Jest bardzo drobno zmielona, puszysta i delikatna. Ciasta z Basią zawsze się udają. Innych mąk tej firmy nie używałam jeszcze, bo ta jedna spełnia wszystkie moje wymagania. Ostatnio jesteśmy na etapie wypróbowywania mąk firmy Melvit ( klik), których Mąż używać do pieczenia chleba ( klik ).

Pomidorowe: jeśli chodzi o produkty pomidorowe to moim faworytem są Pudliszki ( klik ). Ketchup Łagodny jest smaczny, gęsty i czasami ratuje moje potrawy, które za nic w świecie nie chcą się doprawić. Krojone pomidory w puszcze są aromatyczne, dobrze się z nimi pracuje i nie wymagają podkręcania smaku np. koncentratem i co najważniejsze są gęste po zblendowaniu. Kiedyś kupowaliśmy tylko Ketchup Helmansa z czosnkiem i bazylią, ale później niestety ktoś go chciał chyba niepotrzebnie ulepszyć i zupełnie stracił dawny blask.

Mleko: tylko 3,2 % i tylko wiejskie świeże z Piątnicy ( klik ), bo tylko z nim kawa jest pyszna  i gęsta.

Jogurty, śmietany i majonezy: Jeśli chodzi o jogurty to nie przepadam za tymi smakowymi, ale bardzo lubię naturalne. Kupuję ten Zotta ( klik ), bo jest gęsty, a w smaku najbardziej przypomina ukochaną ( podobno niezdrową ) śmietanę. Staram się zastąpić śmietanę jogurtem np. w mizerii, ale czasami ulegam pokusie. Wtedy kupuję tylko Gomi ( klik ), jest pyszna. Jeśli chodzi o majonezy, to na rynku nie ma wielkiej konkurencji. My kupujemy Winiary ( klik ) od lat, bo naszym zdaniem jest najsmaczniejszy.

Oleje i oliwy: Olej zawsze kupuję najtańszy i największy. Nie używam go często więc jeśli kupię ten duży to mam go przez wiele miesięcy. Oliwy z oliwek kiedyś nie używałam, zaczęłam kiedy się odchudzałam. Nadal uważam, że oliwa ma specyficzny smak, ale można się do niego przyzwyczaić. Mam dwie ulubione, jedna to BIO Village ( klik ) i Monini ( klik ) taką z atomizerem, idealne rozwiązanie da sałat lub lekkiego naoliwienia patelni .

Masła i margaryny: Margarynę wyeliminowałam z naszej kuchni całkowicie, jedynie do smarowania chleba mój Mąż używa Ramy. Jeśli chodzi o masło to wiadomo, że najpyszniejsza jest osełka i to właśnie ją najczęściej kupuje do chleba lub każde masło z zawartością tłuszczu 82 %. Do smażenia oprócz oleju czy oliwy używam masła klarowanego z Mlekovity ( klik ).

Parówki: tylko i zawsze Berlinki ( klik ). Najpyszniejsze!

Przyprawy: najbardziej lubię kupować przyprawy firmy Kotanyi, jedyną przyprawą jaką kupuję innej firmy jest Przyprawa do piernika Kamis, ponieważ jest najlepsza i nie zawiera mąki. Wpis o przyprawach jest tu ( klik ).

Na zdjęciu są prawie wszystkie opisane produkty oraz czekolada Milka Oreo ( klik ), która jest najsmaczniejsza na świecie i może konkurować jedynie z Milką Toffe Wholenut ( klik ). W sumie miał być również o ulubionych słodyczach, ale musiałabym wpisać prawie wszystkie istniejące. No bo czy ktoś zna nie smaczne słodycze 🙂 ?