CHRZEST | ŚWIĄTECZNE OKAZJE

RODZICE CHRZESTNI

7 czerwca 2016

DSC08750blogRodzice Kochanych Słodziaków poprosili nas abyśmy zostali Rodzicami Chrzestnymi małego Ludzika. Oboje jesteśmy bardzo wzruszeni naszą nową funkcją. Osobiście uważam, że to bardzo ważna rola, która wymaga ogromnego zaangażowania w życie dziecka. Mamy olbrzymie szczęście ponieważ przyjaźnimy się z rodzicami Maluszka i Jego Słodkiej Siostry. Kochamy ich dzieci całym sercem, a uczestniczenie w ich życiu jest dla nas największa przyjemnością. Są naszym lekiem na wszelkie smutki.

Byłam całkowicie zaskoczona gdy poproszono nas abyśmy zostali Rodzicami Chrzestnymi, wzruszyłam się i bardzo ucieszyłam. Dopiero po powrocie do domu zaczęłam się zastanawiać jak ważna jest to rola. Nie wiem jakimi kryteriami kierują się rodzice dzieci kiedy wybierają rodziców chrzestnych ponieważ kiedy patrzę na chrzestnych swoich oraz niektórych członków mojej rodziny z mojego pokolenia, zastanawiam się dlaczego akurat takich wybrali dla swoich ukochanych dzieci. Moimi chrzestnymi są: kuzynka, którą widziałam na oczy 3-4 razy w życiu, która nawet nie wysyła mi życzeń na urodziny czy święta, oraz chrzestny, który całkowicie nie utrzymuje ze mną kontaktu. Po latach uważam, że moimi prawdziwymi chrzestnymi ( co zweryfikowało życie ) powinni być ( są w moim sercu ) moja Siostra i Szwagier. Oni naprawdę starali się zastąpić mi Rodziców po ich śmierci i zastępują do dziś.

Według Kościoła Rodzice Chrzestni powinni pomagać Rodzicom biologicznym w wychowaniu dziecka w wierze oraz być dla nich wsparciem. Idealnie zostało to opisane tu ( klik ), oto fragmenty:

” ( … ) Rodzice chrzestni winni wspierać rodziców biologicznych, czy wychowujących chrześniaka, w sytuacjach szczególnie trudnych, kiedy to rodzice poczują się osamotnieni, a może i bezradni wobec problemów wychowawczych. ( … )”

” ( … ) „Ma on dorosłemu towarzyszyć w chrześcijańskim wtajemniczeniu, a dziecko wraz z rodzicami przedstawiać do chrztu oraz pomagać, żeby ochrzczony prowadził życie chrześcijańskie odpowiadające przyjętemu sakramentowi i wypełniał wiernie złączone z nim obowiązki” (Kan. 872). ( … )”

Ale oprócz roli określonej przez Kościół jest jeszcze codzienność.

Wiemy jakimi Rodzicami Chrzestnymi chcemy być:

Emocjonalnie: wydaje mi się to bardzo proste ponieważ kochamy przyszłego Chrześniaka cały sercem, tak jak i Jego Siostrzyczkę. Jestem troszkę taką Ciotką Wariatką 🙂 Ale jak być inną kiedy po wielu smutnych wydarzeniach nasz świat rozświetlają ich słodkie uśmieszki? Każdy kto z własnej woli rezygnuje z bycia w życiu dziecka nie wie co traci. Jeśli coś można nazwać szczęściem absolutnym to właśnie śmiech dziecka, jego radość, to jak się rozwija na twoich oczach. Kiedy widzisz, że w pewnym momencie i Ono zaczyna Cię kochać bezwarunkowo. Za jakieś dwa lata nasz Chrześniak z taką samą słodyczą i zupełnie nie udawaną radością, jak dziś Jego Siostrzyczka, wpadnie nam w ramiona. Chciałabym aby nasz Chrześniak nas znał, kochał i wiedział, że jesteśmy w stanie zrobić dla Niego absolutnie wszystko. Chcemy być obecni w Jego życiu.

Finansowo: wiem, że nikt od nas nie wymaga stałych przelewów 🙂 i że z pewnością nie tym kierowali się Rodzice Malutkiego 😉 Kocham kupować prezenty w ilości nieograniczonej, ale w przypadku Małego chciałabym aby prezenty od nas na szczególne okazje były wyjątkowe. Zwłaszcza, że mój Mąż będzie Jego Ojcem Chrzestnym. Spisałam sobie wszystkie pomysły na różne okazje. Wiem, że Jego Rodzice zadbają aby wszystkie przetrwały i żeby mógł zachować je jako pamiątki.

W tym miejscu chciałabym podzielić się z Wami wybranymi przez nas pamiątkami Chrztu Świętego:

1. Jako Rodzice Chrzestni winni jesteśmy kupić Dziecku: Szatkę ( Matka Chrzestna ) oraz Świecę ( Ojciec Chrzestny ). Szukałam bardzo długo odpowiedniego zestawu, żeby ładnie się prezentowała i współgrała zarówno Świeca jak i Szatka. Zdecydowałam się na tego Sprzedawce ( klik ). Wybrałam model K 023, ale układ napisów z szatki nr K 017. WARTO! Szatka i świeca są PRZEPIĘKNE, doskonale wykończone, z porządnych materiałów z pięknym haftem. Przesyłka była bardzo dobrze zabezpieczona, polecam 🙂

2. Na Chrzest Święty Siostrzyczki naszego Chrześniaka podarowaliśmy jej pamiątkową karuzelkę z wygrawerowanym napisem. Dla Małego wybraliśmy identyczną tylko, że w kolorze niebieskim. Można ją kupić tu ( klik ).

Różową kupicie tu ( klik )

3. Upiekę także torty na przyjęcie po uroczystości.

4. Reszta prezentów niech pozostanie tajemnicą 😉

Mam nadzieję, że zarówno Maluszek jak i Jego Rodzice będą zadowoleni z prezentów oraz z nas jako Rodziców Chrzestnych. Bo nas rozpiera duma, szczęście, radość, wdzięczność i olbrzymia miłość.

Niektóre zdjęcia pochodzą ze strony Sprzedawców uwzględnionych w odnośnikach ( obok zdjęć ) do ich aukcji.