ŚWIAT TORTÓW

NIEBIAŃSKI KREM DO TORTU Z BIAŁEJ CZEKOLADY

4 marca 2017

DSC01893b

Przepis na idealny biszkopt już macie ( klik ), a dziś przedstawiam Wam najpyszniejszy krem do tortów jaki miałam okazję przygotować i jeść. Ma aksamitną konsystencję i lekki niebiański smak. Do tego jest bardzo prosty w wykonaniu 🙂 Trzeba jednak pamiętać, że krem potrzebuje 12 godzin w lodówce przed ubijaniem, reszta jest banalna. Krem znalazłam na „Moich Wypiekach”, ale lekko zmieniłam ilość składników. Podana poniżej porcja wystarczy na przełożenie biszkoptu o średnicy 26 cm dzielonego na 3 placki i zostanie jeszcze troszkę na spróbowanie 😉 Robię ten krem od około 3 lat i zawsze się sprawdza idealnie.

Wszystko o moich tortach znajdziecie w kategorii ŚWIAT TORTÓW ( klik ) 🙂 przepisy, masy, a także dowiecie się jak idealnie położyć na torcie jadalny opłatek ( klik ).

Składniki:

  • 800 ml śmietany kremówki 36%
  • 400 g białej czekolady czyli zwykle 4 tabliczki ( najlepiej sprawdza się czekolada Alpen Gold )

Dzień pierwszy ( wieczorem ):

Białą czekoladę łamiemy na kostki i umieszczamy w docelowej misce ( takiej która zmieści się w naszej lodówce ) w której na drugi dzień będziemy ubijać nasz krem. Zimna miska w której był krem bardzo pomaga pięknie go ubić 🙂

Śmietanę przelewamy do garnka o grubszym dnie.

Na wolnym ogniu zaczynamy podgrzewać śmietanę, można doprowadzić do wrzenia i zdjąć z palnika. Ja jednak nie doprowadzam do wrzenia, jedynie czekam aż będzie gorąca i zacznie parować. Zdejmuję z palnika.

Podgrzaną śmietanę wlewamy do miski z czekoladą, odstawiamy na 2 minuty.

Następnie energicznie mieszamy, aż do rozpuszczenia się czekolady. Odstawiamy do ostudzenia.

Kiedy masa śmietanowo- czekoladowa wystygnie, przykrywamy ją szczelnie folią i wstawiamy do lodówki na minimum 12 godzin ( u mnie zwykle stoi całą noc ).

Dzień drugi:

Krem należy ubić tuż przed przełożeniem biszkoptu.

Masę śmietanowo- czekoladową wyjmujemy z lodówki i ubijamy ( piórami miksera lub końcówką do ubijania białek ), trzeba uważać aby krem przez zbyt długie ubijanie się nie zważył ( dzięki zimnej misce, w której odpoczywał krem raczej nie ma możliwości, żeby się zważył 😉 ). Krem powinien być gęsty i „stać na przechylonej łyżce”, ale jednocześnie być aksamitnie gładki.

Jest rzadszy niż sama ubita śmietana 36%, a gęstszy niż kwaśna śmietana. Spokojnie sami wyczujecie moment 🙂

Po przełożeniu biszkoptu trzeba go wstawić do lodówki. Smacznego!

DSC01894b

Za kilka dni wrzucę Wam zdjęcia tortu z tym właśnie kremem, bo teraz chłodzi się w lodówce 🙂 Krem w rzeczywistości ma biało perłowy kolor, zdjęcie tego nie oddaje 🙁

Obiecane zdjęcie 🙂 Krem pięknie trzyma biszkopty 🙂

DSC01965bbb

Oryginał przepisu znajdziecie tu ( klik ).