Jakie dodatki do szarego mieszkania

Barwę neutralną można połączyć z każdą inną. Którą się wybierze, to zależy od tego, jaka ma być atmosfera wnętrza. Gdy pojawia się dylemat, jakie dodatki do szarego mieszkania są najlepsze, warto sięgnąć do sprawdzonych rozwiązań. Jest kilka modnych połączeń kolorystycznych. Każde z nich jest godne polecenia. Wraz z nowym kolorem można nadać nowy styl wnętrzu.

Dodatki do relaksującej szarej aranżacji

Szarość to barwa natury. Warto uzupełnić wnętrze w tym kolorze o dodatki w innych takich barwach. Aranżacja stanie się bardziej wyrazista i relaksująca. Otoczenie, które działa odprężająco, zyska się, wybierając niebieskie dodatki do szarego wnętrza. By było weselej, warto dodać trochę akcentów w żółtym kolorze. Szary wystrój mieszkania można też uzupełnić o kolor zielony. Gdy ma być przytulnie, poza zielenią przyda się i trochę brązu.

Wybór dodatków w kolorach natury to dobry pretekst, by nadać nowy styl wnętrzu. Spokojny, neutralny wystrój w szarym kolorze można wzbogacić o rzeczy w stylu tropikalnym. Jest teraz modny, a niewiele trzeba, by go zyskać. By szary salon uczynić modnym, przydadzą się poduszki w liście. Potrzebne są jeszcze inne zielone dodatki np. przedmioty ozdobne. Natomiast, jeśli wybierze się dodatki niebieskie, można wprowadzić trochę morskich akcentów.

Modne żółte dodatki do szarego mieszkania

Gdy mieszkaniu brak kolorów i charakteru, warto poszukać dla niego rzeczy w żółtym kolorze. Przyda się też obecność koloru czarnego. Połączenie szarości z czernią i żółtym jest teraz modne. Akcenty w tych kolorach czynią wnętrze bardziej dynamicznym. Jeśli taki jest wystrój salonu, to będzie skłaniał do aktywności i kontaktów z ludźmi.

Można wzmocnić energizujące oddziaływanie aranżacji. Przydadzą się wtedy tkaniny w białe i czarne wzory. Na ścianie warto zawiesić plakaty. Szare wnętrze staje się modne i dynamiczne. Będzie dodawać energii, ale może zmęczyć, jeśli ktoś potrzebuje wyciszenia. Inna ciekawa opcja to dodatki czarne, trochę żółtego i styl industrialny. Trzeba wybrać wtedy kilka rzeczy w takim stylu np. czarną lampę industrialną. Szare mieszkanie stanie się surowe i oryginalne.

Neutralna szarość i kolory dodające przytulności

Inna możliwość to spokojny szary wystrój i dodatki, które zapewnią ciepło i przytulność. Idealne ich barwy to czerwień w spokojnym odcieniu np. koralowym, kolor bordowy, różowy. Takie dodatki do szarego mieszkania mogą mu nadać trochę kobiecego charakteru. Tak się stanie, jeśli wybierze się rzeczy typu miękki dywanik, poduszki w kwiaty czy zwiewna zasłona w oknie. Można też mocno zaakcentować taki charakter wnętrza. Takie dodatki idealnie nadają się także jako prezenty świąteczne. Wystarczy wybrać jeden z nich jako prezent i sprawić tym ogromną przyjemność obdarowanej osobie.

Połączenie szarego z czerwienią czy bordowym nie musi mieć romantycznego charakteru. Może to być jedynie przytulne wnętrze. Efekt zależy od ilości dodatków w ciepłym kolorze i od ich wyglądu. By dodać elegancji, można do tych kolorów dołączyć czerń. Jeśli aranżacja jest szara, różowa i w stylu romantycznym, kolor czarny pomoże uniknąć efektu przesłodzenia wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here