polskie marki biżuteryjne, biżuteria
fot. pixabay.com

Polskie marki biżuteryjne godne uwagi

Szeroki wybór biżuterii na polskim rynku może przyprawić o zawrót głowy. Oszczędne w wyrazie lub bogato zdobione. Biżuteria sztuczna lub wykonana z materiałów szlachetnych. Polskie marki biżuteryjne nie pozostają w tyle za światowymi trendami i proponują różnorodność form i materiałów.  

Zobaczmy zatem polskie marki biżuteryjne, które warto znać. 

Polskie marki biżuteryjne: Ella Żubrowska

polskie marki biżuteryjne, biżuteria
fot. pixabay.com

Ella na stałe mieszka w Paryżu i to stamtąd czerpie swoje inspiracje. Swoją markę założyła w maju 2018 roku. Tworzy odważną, wyrazistą biżuterię, nawiązującą do barokowych dzieł sztuki. Ponadto, biżuteria wykonywana jest ręcznie przy użyciu tradycyjnych metod w krakowskim atelier. Projekty Elli są bogato zdobione i wyglądają niczym małe dzieła sztuki. Dodatkowo pozłacane są 24karatowym złotem. Są ponadczasowe i na pewno stanowią dobrą inwestycję.

Sadva

Sadva to polska marka stworzona 20 lat temu przez małżeństwo jubilerów – Sylwię i Krzysztofa. Miłość do bursztynu i chęci pokazania jego nowoczesnego oblicza były główną inspiracją do stworzenia marki. Marka łączy różne materiały i techniki, tak aby biżuteria zachwycała kobiety. Obecnie dostępnych jest aż 12 wyjątkowych kolekcji, a każda z nich jest unikatowa. MUDI to modele ręcznie malowane emalią, a SUN to połączenie nowoczesnego designu i klasycznego bursztynu.

Polskie marki biżuteryjne : Jagg.

Marka powstała w 2013 roku, a jej założycielką jest miłośniczka biżuterii Jagoda Maruda. Kolekcję jagg. stanowią dwie linie – jagg. i jagg. vintage. Linia jagg. to współcześnie wykonana biżuteria minimalistyczna. To co jednak wyróżnia markę jagg. to łączenie stylu vintage z najnowszymi trendami. Marka łączy w swojej ofercie współczesną kolekcję oraz autentyczną biżuterię przedwojenną. Motywy vintage pojawiają się na minimalistycznych, współczesnych kołach, a łańcuszki użyte do wykonania kolczyków, mimo iż wyglądają bardzo współcześnie, zostały wyprodukowane kilkadziesiąt lat temu.

W.Kruk

polskie marki biżuteryjne, biżuteria
fot. pixabay.com

W. Kruk to najstarsza firma biżuteryjna w Polsce. Choć marka powstała w 1840 roku, nie ma problemu z podążaniem za trendami. W ofercie W.Kruk znajdziemy najwyższej jakości złotą i srebrną biżuterię, brylanty, kamienie szlachetne oraz autorskie kolekcje inspirowane najnowszymi trendami.

Polskie marki biżuteryjne: Umiar

Założycielkami marki są Magdalenę Brzozowską i Malwinę Wysińską, które z miłości do prostych form i minimalizmu. Wszystkie modele biżuterii wyróżnia więc szlachetna prostota i oszczędność wyrazu. Biżuteria UMIAR jest wykonywana ręcznie w pracowni na warszawskim Mokotowie, z zachowaniem dbałości o najdrobniejszy detal.

Takk

Takk proponuję wyjątkową biżuterię. W jej ofercie znajdziemy zatem modele, które są oszczędne w wyrazie i minimalistyczne. Każda sztuka powstaje na zamówienie i jest wykonywana ręcznie w pracowni w Warszawie, z etycznie wydobywanego polskiego srebra.

Polskie marki biżuteryjne: Apart

Marka Apart powstała w Poznaniu w 1977 roku. Od wielu lat jest liderem jubilerstwa w Polsce i wkracza na zagraniczne rynki. W salonach Apartu znajdziecie szeroki wybór biżuterii: od modeli zdobionych diamentami i perłami po delikatne wzory ze złota i srebra. Marka proponuje klasyczne modele, ale nie pozostaje w tyle z trendami proponując wyroby wyróżniające się mocnymi, nowoczesnymi wzorami.

Polskie marki biżuteryjne: Pola Zag

Biżuterię Poli charakteryzuje wyjątkowa dbałość o każdy detal i ręczne wykonane od początku do końca każdego projektu. Projekty są proste, minimalistyczne i bardzo nowoczesne. Przypadną więc do gustu każdej fance prostych form.

Berries & Co.

Charakterystycznym produktem tej marki są naszyjniki ze szkatułkam, w które można włożyć wybrane przez siebie kamienie szlachetne. Marka proponuje produty, które można ze sobą łączyć, oraz wymieniać niektóre elementy. To wszystko sprawia więc, że każda sztuka jest wyjątkowa i stworzona specjalnie dla nas.

Polskie marki biżuteryjne: Anka Krystyniak

Projektantka Anka Krystyniak założyła swoją markę w 2012 roku. Chociaż biżuteria powstaje ze srebra, srebra złoconego, złota i kamieni, to projekty Anki Krystyniak wyróżniają się niebanalnym projektem. Jej biżuterię pokochają miłośniczki numerologii, symboli religijnych i motywów etnicznych. Najbardziej rozpoznawalną pracą Anki jest Lunula – słowiański amulet w formie ażurowego półksiężyca na łańcuszku.

Selfie Jewellery

Ta młoda i modowa marka podbija serca influenserek. W kolekcji znajdziecie pierścionki, bransoletki, naszyjniki czy efektowe kolczyki. Biżuteria wykonywane jest z różnych materiałów, i choć poszczególne modele mogą wydawać nam się proste, to można łączyć je ze sobą w dowolny sposób i nadać im zupełnie innego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here