ekologiczne szczoteczki, less waste
fot. pixabay.com

Ekologiczne szczoteczki do zębów

Dbanie o środowisko i życie zgodnie z ideami less waste i zero waste wymaga od nad zmian w życiu. Nieustannie poszukujemy bowiem ekologicznych zamienników produktów codziennego użytku wykonanych z plastiku. Na codzień mamy do czynienia z ekologicznymi środkami czystości czy akcesoriami do higieny intymnej wykonanymi z biodegradowalnych materiałów. Na rynku znajdziemy wiele propozycji. Jedną z nich są ekologiczne szczoteczki do zębów. Jaką zatem wybrać? Poniżej kilka propozycji. 

Co roku na całym świecie wyrzuca się aż 28 miliardów plastikowych szczoteczek do zębów. To ogromna liczba. Niestety większość z tych szczoteczek trafia do oceanów, lasów, zanieczyszczając w ten sposób naturalne środowisko. Wybierając szczoteczkę wykonaną z biodegradowalnych surowców zamiast tradycyjnej szczoteczki, pomagamy chronić naszą planetę przed ogromną ilością plastikowych odpadów. 

Ekologiczne szczoteczki do zębów – bambusowe szczoteczki do zębów

ekologiczne szczoteczki, ekologia
fot. pixabay.com

Najbardziej popularne i najłatwiej dostępne ekologiczne szczoteczki to te wykonane z drzewa bambusowego. Bambusowe szczoteczki do zębów są biodegradowalne oraz w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska. Posiadają wygodne uchwyty wykonane z bambusa oraz włosie z węgla drzewnego. Szczoteczki dostępne są w kilku wariantach różniąc się uchwytem, szerokością główki szczoteczki oraz stopniem twardości włosia. Dedykowane są głównie osobom dorosłym oraz młodzieży, ale wiele sklepów oferuje również szczoteczki bambusowe dla najmłodszych z kolorowym włosiem. Szczoteczki są proste, minimalistyczne i funkcjonalne. A w połączeniu z wysokiej jakości włosiem, pozwalają cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem każdego dnia. 

Ekologiczne szczoteczki sprawdzą się również w podróży. Po kilku użyciach możemy je po prostu wyrzucić do kompostownika a ulegną biodegradacji. 

Ekologiczne szczoteczki do zębów – roślinne szczoteczki do zębów

ekologiczne szczoteczki, zero waste
fot. pexels.com

Szczoteczki stworzone ze składników pochodzenia roślinnego z głównym udziałem pszenicy i kukurydzy, a więc składników podlegających biodegradacji, są coraz bardziej popularne. Szczoteczki różnią się wielkością główki szczoteczki jak i kształtem jej uchwytu. Włosie szczoteczek jest miękkie, delikatne i zostało wykonane z bezpiecznego dla zdrowia włókna węglowego pochądzącego z drewna bambusowego.

Marka MyEcoBrush stworzyło szczoteczkę do zębów w całości z naturalnych surowców. Prosty i ergonomiczny uchwyt powstał z kukurydzy i pszenicy. Szczoteczka jest lekka i bardzo dobrze leży w dłoni. Kształt główki jest prostokątny i nieco szerszy, dzięki temu podczas mycia obejmuje większą powierzchnię zębów jednocześnie. Na główce osadzone są włókna wykonane z udziałem węgla aktywnego, który powstał poprzez termiczną obróbkę drewna bambusowego. Włosie szczoteczki jest miękkie i delikatne dla dziąseł.  Miękkie włosie z węglem aktywnym doskonale czyści zęby i dba o zdrowie dziąseł. Wykazuje również właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Szczoteczki czyszczą zęby delikatnie ale i skutecznie. Dodatkowo szczoteczka w pełni podlega procesom biodegradacji przez co jest bezpieczna dla Twojego zdrowia jak i środowiska. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych plastikowych szczoteczek do zębów.

Ekologiczne szczoteczki do zębów – drewniane szczoteczki do zębów

Marka REDECKER stworzyła drewnianą szczoteczkę, której rączka została wyprodukowana z drewna bukowego, niepokrytego żadnym impregnatem. Drewno zostało jedynie dokładnie oszlifowane, przez co jest idealnie gładkie.

Główka szczoteczki posiada świńską szczeciną. Jest to więc w 100% naturalne włosie. Główka jest duża, a włosie ma pofalowany kształt, aby lepiej usuwać resztki jedzenia.

Ze względu na to, że drewno nie zostało niczym zaimpregnowane, czyli jest całkowicie ekologiczne, nie należy wstawiać szczoteczki do kubka. Ociekająca woda może spowodować ciemnienie drewna, a nawet jego pęcznienie. Najlepiej jest po każdym użyciu delikatnie osuszyć szczotkę ręcznikiem i odstawić na płasko do wyschnięcia. Koniecznie włosiem do góry! Szczoteczka jest trwała i wytrzymała. Dodatkowo wykonana tradycyjnymi metodami, z naturalnych materiałów. 

Wiele sklepów oferuje również ekologiczne akcesoria takie jak kubek bambusowy, etui na szczoteczki, szczoteczki ortodontyczne czy szczoteczki dla zwierząt domowych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here