Peruki naturalne – nowe włosy z salonu

0
478

Włosy są ważną częścią naszego ciała. Ich nagła utrata wywołuje szereg poważnych następstw, które nie ograniczają się wyłącznie do niezadowolenia ze swojego odbicia w lustrze. Łysina dla wielu osób, a w szczególności kobiet, może prowadzić do poważnego zaniżenia poczucia własnej wartości, problemów z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, lęku, a nawet depresji. Niestety, lekarze w obliczu łysienia w większości przypadków rozkładają ręce. Kiedy medycyna zawodzi, jedynym sposobem na walkę ze schorzeniem jest minimalizowanie jego skutków. Szansę na powrót do normalnego życia dają kobietom, mężczyznom i dzieciom peruki naturalne. Co warto o nich wiedzieć?

Charakterystyka peruk naturalnych

Starannie dobrana peruka naturalna może stać się wierną kopią utraconych włosów. Swój naturalny wygląd nowoczesne wyroby perukarskie zawdzięczają przede wszystkim przemyślanej, innowacyjnej konstrukcji oraz zastosowanym materiałom. Zastępcze fryzury tkane są z włosów pozyskiwanych od ludzi. W sklepach znaleźć możemy modele peruk wykonane z włosów różnego typu: chińskiego, europejskiego, indyjskiego i słowiańskiego. W naszej szerokości geograficznej najbardziej pożądane są peruki z dziewiczych włosów słowiańskich. Tego typu pasma nie były wcześniej poddawane zabiegom chemicznym, dlatego zachowały swoją nienaruszoną strukturę. Peruki z włosów naturalnych są lśniące, miękkie i wytrzymałe. Włosy zabezpieczone łuską mogą być dowolnie stylizowane: modelowane, prostowane, kręcone, upinane. Brak określonego kierunku tkania pozwala na zaczesywanie włosów w dowolnym kierunku. Odpowiednio pielęgnowane będą służyć znacznie dłużej niż ich syntetyczne wersje.

Ważną częścią peruki jest baza. Nowoczesne modele osadzone są na podstawach z cienkiej, tiulowej siateczki lub mikroskóry. Regulowane bazy dostosowane do budowy anatomicznej użytkownika nie przesuwają się i nie powodują podrażnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here