roller do twarzy, masaz twarzy, domowy masaż twarzy
fot. pexels.com

Roller do twarzy – kwarc czy jadeit?

To największy hit w pielęgnacji naturalnej od kilku sezonów. Jest ładny, elegancki, wykonany z różnokolorowych kamieni, a do tego skuteczny. Roller do twarzy podbija nasze serca. Kolory wałeczka nie tylko zdobią naszą toaletkę, ale mają też różne właściwości. Jaki zatem wybrać? Jadeitowy czy kwarcowy?

Rollery do masażu twarzy w tradycyjnej chińskiej medycynie znane są od setek lat i niezwykle doceniane wśród kobiet.

W dobie pędzącego trybu życia, przełomowych odkryć technologicznych, coraz bardziej dostępnych zabiegów medycyny estetycznej, znacznie częściej niż kiedyś wracamy do natury i naturalnych rozwiązań. Zainteresowanie najnowszymi nowinkami ze świata inżynieryjnego nie jest już tak silne jak jeszcze parę lat temu. Coraz częściej doceniamy stylu życia w stylu slow i zero waste, powracamy do tradycyjnych smaków i rytuałów. Ten trend można również zobaczyć w świecie beauty, który zwraca się ku naturalnych kosmetykom zawierających ekstrakty, olejki, glinki, a także minerały, z których wykonane są rollery.

Roller do twarzy – jadeitowy czy kwarcowy?

roller do twarzy, masaż do twarzy
fot.pexels.com

W drogeriach można znaleźć naprawdę sporo wariantów kamiennego rollera do twarzy. Spotkacie się z rollerami z różowego kwarcu, z jadeitu, ametystu, obsydianu, tygrysiego oka, kryształu górskiego czy opalu. Trudno się zdecydować, bo wszystkie z nich zachwycają swoim wyglądem i kuszą opalizującymi barwami. Do najbardziej popularnych należą te wykonane z jadeitu i różowego kwarcu. Dobrą informacją jest to, że tak naprawdę każdy wybór będzie trafny, ponieważ dobry roller do twarzy, wykonany z prawdziwych kamieni szlachetnych i półszlachetnych, cechuje się podobnymi właściwościami pielęgnacyjnymi.

W tradycyjnej medycynie chińskiej jadeit nazywany jest kamieniem młodości, a różowy kwarc – kamieniem miłości. Jednak oba kamienie z pewnością korzystnie wpłyną na kondycję skóry. Najważniejsze jest to, aby kamienie były prawdziwe, bo tylko dzięki temu uzyskamy jakiekolwiek korzyści pielęgnacyjne.

Roller do twarzy – jaki wybrać? 

Jedną z ważniejszych różnic jest to, że roller kwarcowy bardziej trzyma chłód, niż jadeitowy. Natomiast ten drugi ceniony jest za swoje wartości lecznicze: stymuluje krążenie limfy i domyka pory.

Jeżeli chcesz masaż poczuć bardziej i lubisz chłód, przed masażem twarzy włóż kamienny wałeczek do lodówki (nie do zamrażarki, bo to może spowodować popękanie naczynek), a następnie zacznij rolować nim twarz do momentu, aż przyjmie temperaturę skóry, czyli po prostu się ogrzeje. 

Rolowanie twarzy to bardzo przyjemny zabieg, a wykonywany regularnie może przynieść zaskakujące efekty.

Roller – właściwości 

 • drenaż limfatyczny twarzy znosi obrzęki
 • poprawia krążenie limfy,
 • przyspiesza metabolizm tkanek,
 • delikatnie poprawia owal twarzy,
 • wygładza niewielkie zmarszczki,
 • zmniejsza wydzielanie sebum,
 • usunie opuchliznę,
 • przyjemnie chłodzi,
 • poprawia koloryt i wygląd skóry,
 • usuwa oznaki zmęczenia i worki pod oczami,
 • przynosi ukojenie.

Jak wykonać masaż rollerem? 

roller do twarzy, masaż twarzy
fot. pexels.com

Kamiennych masażerów do twarzy warto używać z olejkiem, aby dodać poślizgu i nie rozciągać skóry. Dla osiągnięcia efektu chłodzenia warto ten przyrząd przed zabiegiem włożyć do lodówki i używać go, aż do ogrzania.

Masowanie twarzy zaczynamy od środka twarzy, wykonując ruchy na zewnątrz, w kierunku węzłów chłonnych. Najpierw roluj czoło, zaczynając od jego środka w kierunku skroni. Później przejdź od skroni w dół, sięgając do ucha. W kolejnym kroku zajmij się policzkami. Zacznij od miejsca przy skrzydełkach nosa i kieruj się do ucha. Trzymaj się zasady od wewnątrz na zewnątrz. Podobnie postępujemy ze skórą na brodzie i pod oczami. W tym miejscu użyj mniejszego kamyczka na rollerze i kontroluj swój ucisk, aby nie był za mocny, ponieważ skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i cienka, więc łatwo o siniaka. Nie zapominajmy również o szyi i dekolcie.

Taki masaż powinnyśmy wykonywać kilka razy w tygodniu, skrupulatnie powtarzając ruchy po kilka razy. Po skończonym zabiegu przemyj wałeczek pod wodą z ewentualnym dodatkiem delikatnego żelu do mycia twarzy i roller jest gotowy do kolejnych działań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here