szampon w kostce, less waste
fot. pixabay.com

Szampon w kostce – dlaczego i jaki wybrać ?

szampon w kostce, eko
fot. pixabay.com

Coraz więcej drogerii wprowadza do swojego asortymentu produkty w opakowaniach z surowców, które nie szkodzą środowisku, nadają się do ponownego wykorzystania lub przetworzenia. Produkty w szklanych opakowaniach, z szarego papieru, z polimerów biodegradowalnych są więc coraz bardziej popularne. Nabierająca na popularności idea less waste spowodowała, że coraz więcej osób świadomie zastępuje plastikowe opakowania na te bardziej ekologiczne. Tak dzieje się również z kosmetykami. Konsekwencją stylu życia w zgodzie z zasadami less waste jest pojawienie się wielu ekologicznych alternatyw, w tym również szampon w kostce. 

Dlaczego warto wybrać szampon w kostce?

Oprócz oczywistego pozytywnego wpływu na nasze środowisko, szampon w kostce pozytywnie oddziałuje również na nasze włosy. Szampon w kostce dorównuje jakością użytkowania szamponom tradycyjnym. Równie dobrze się pieni, doskonale myje i pielęgnuje włosy, a umycie nim głowy nie zajmuje więcej czasu niż zwykłym szamponem.

Szampon w kostce nadaje się do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów, ale oczywiście, tak jak w przypadku tradycyjnych szamponów, zwróć uwagę na składniki i wybierz  tę kostkę, której skład odpowiada rodzajowi i aktualnym potrzebom Twoich włosów. Dodatkowo zajmuje mniej miejsca i jest też idealnym rozwiązaniem w czasie podróży. Jest również bardzo wydajny. Kostka o wadze ok. 55 gramów wystarczy na około 50 użyć. 

Zalety szamponu w kostce:

  • naturalny, prosty skład 
  • nie zawiera mydła
  • przyjazny dla środowiska
  • niezwykle wydajny i ekonomiczny
  • idealne rozwiązanie w podróży
  • wegański

Jak działa szampon w kostce?

Od tradycyjnego szamponu różni się głównie stałą konsystencją, często lepszym składem, mocniejszym działaniem pielęgnacyjnym i ekologicznym opakowaniem. Jego działanie oczyszczające natomiast niewiele różni się od działania zwykłego szamponu w płynie.

Najczęściej spotykanym detergentem myjącym w szamponach w kostce jest SCI – Sodium Cocoyl Isethionate, który jest łagodnym środkiem myjącym. Dodatkowo jest przyjazny dla środowiska i biodegradowalny. Doskonale rozpuszcza zanieczyszczenia, nie wysuszając przy tym skóry głowy.

Jaki efekt przyniesie szampon w kostce?

Używanie szamponu w kostce powoduje, że skóra głowy jest bardzo dobrze oczyszczona, usunie z włosów sebum, kurz i inne zanieczyszczenia. Szampon w kostce pomaga rówież zlikwidować świąd i nie podrażnia skóry głowy. Ponadto, pomaga zmniejszyć częstotliwość mycia włosów, pielęgnuje i zadba o ich zdrowy wygląd.

Jak umyć włosy szamponem w kostce?

Procedura mycia włosów szamponem w kostce różni się nieco od tego przy użyciu szamponu tradycyjnego, ale jest bardzo łatwa!

Istnieją trzy techniki mycia : 

  1. Zmocz kostkę szamponu i spień ją w dłoniach, a następnie nałóż pianę bezpośrednio na mocno zwilżoną wcześniej skórę głowy i włosy.
  2. Potrzyj kostką szamponu mokre włosy – natychmiast zmieni się w kremową pianę. Przesuwaj zwilżoną kostkę po włosach i skórze głowy, a następnie dokładnie spłucz.
  3. Wrzuć kostkę szamponu do słoika, dolej wody i wstrząśnij – tak powstałą pianą z wodą spłucz włosy i chwilę masuj.

Jak przechowywać szampon w kostce ?

szampon w kostce, less waste
fot. pixabay.com

Szampon w kostce powinien być odpowiednio przechowywany, by wystarczył na dłużej i pozostawał w dobrej kondycji.

Szampon można kupić w zestawie ze specjalną wielorazową puszką, natomiast szampon zapakowany w papier trzeba przechowywać w swojej mydelniczce. Pamiętaj, aby nie miał dostępu do wody i wysychał po każdym użyciu.

Jaki szampon w kostce wybrać?

Producenci biorą pod uwagę różne rodzaje i potrzeby naszych włosów i skóry głowy, opracowując odmienne wersje szamponów, tak aby każdy mógł wybrać ten idealny dla siebie.

Zawsze zwracaj uwagę na skład kosmetyku i informacje od producenta. Wybieraj produkt z naturalnym składem i delikatnymi substancjami myjącymi. Wyszukaj na etykiecie wiadomości o przeznaczeniu i zaleceniach. Warto też zawsze wyszukać opinii o danym kosmetyku, pamiętając oczywiście, że ten sam produkt może się różnie sprawdzić u osób o innych potrzebach i wymaganiach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here