skok na bungee

Jak wiadomo skok na bungee z mostu albo innego bardzo wysokiego obiektu zaliczany jest do ekstremalnych przeżyć tylko dla odważnych. Skoczka przymocowuje się bowiem do specjalnej uprzęży, która następnie jest połączona z bardzo wytrzymałą liną. Następnie wystarczy zrobić krok w przód i cieszyć się chwilą niezwykle swobodnego spadania.

Koniecznie należy zaznaczyć, że skok na bungee będzie trwał zaledwie kilka sekund. Z kolei emocje, które będą towarzyszyły temu przeżyciu pozostaną w pamięci na zdecydowanie dłużej. Jest to oczywiście pomysł nie tylko na spędzanie wolnego czasu dla osób, które uwielbiają adrenalinę, ale także nie boją się wysokości.

Na czym dokładnie polega skok na bungee?

Skok na bungee w największym możliwym uproszczeniu polega na skoczeniu z bardzo dużej wysokości na specjalnej linie, która jest przymocowana do korpusu, kostek albo bioder. Jest to zatem rodzaj aktywności ekstremalnej dla ludzi, którzy nie mają lęku wysokości oraz mają mocne nerwy. Jak wiadomo skoczenie z kilkudziesięciu metrów jest doświadczeniem, które nie będzie w stanie umknąć z pamięci osobie, która tego doświadczyła.

bungee

Osoba, która zdecyduje się na skok z bungee musi rozpocząć swoją niesamowitą przygodę od wejścia na platformę znajdującą się na odpowiedniej wysokości. Kolejnym etapem jest założenie specjalnej uprzęży, do której następnie musi być przymocowana bardzo elastyczna lina wykonana nie tylko z taśm alpinistycznych, ale również setek cienkich gumek lateksowych, które będą skręcane razem w jedną całość. Warto również zdawać sobie sprawę, że występuje kilka rodzajów lin do bungee, które muszą być właściwie dopasowane do wagi skoczków. Jak wiadomo im więcej będzie ważyć dana osoba, tym lina musi być grubsza.

Czy skok na bungee jest bezpieczny?

Skoki na bungee organizowane są oczywiście przez doświadczonych i kompletnych instruktorów. Warto wiedzieć, że lina, do której przymocowuje się skoczków jest niezwykle wytrzymała. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że przy jej wytwarzaniu bardzo dużą uwagę trzeba poświęcić na miejsce jej łączenia z elementami mocującymi. Należy również zdawać sobie sprawę, że uprząż do skoku musi być wyposażona w podwójne zabezpieczenie, które zagwarantuje asekurację, gdyby podstawowy zaczep przypadkowo się zerwał. Nie można zapomnieć, że skoczkowie są przymocowani do liny na dwa sposoby: wokół kostek, a także przez mocną taśmę, która będzie łączyła bungee ze specjalną uprzężą.

Warto wiedzieć, że wykwalifikowani instruktorzy są w posiadaniu legitymacji wydanych przez Ministra Kultury i Sportu. Warto wiedzieć, że jest to jedyny organ, który jest w pełni uprawniony do przekazywania tego typu dokumentów. Rekomendowane jest zatem zapytanie przed podjęciem decyzji o wykonaniu skoku danego instruktora czy jest w posiadaniu takiego dokumentu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania skoku na bungee

ile kosztuje skok na bungee

Należy zdawać sobie sprawę, że sporty ekstremalne nie są przeznaczone dla wszystkich. Do zdecydowanie największych przeciwwskazań do wykonania skoku bungee należy zaliczyć różnego rodzaju choroby serca, zaburzenia neurologiczne, ciąża, zawroty głowy czy problemy z oddychaniem. Warto również wiedzieć, że omawiana aktywność nie jest zalecana osobom mającym lęk wysokości. Osobom, które mają jednak jakiekolwiek wątpliwości rekomendowane jest skonsultowanie się z lekarzem.

Skok na bungee jako pomysł na prezent

Warto mieć świadomość, że ekstremalny skok na bungee może być bardzo oryginalnym pomysłem na prezent zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety. Ponadto taki upominek będzie w stanie bardzo pozytywnie zaskoczyć praktycznie każdego fana niecodziennych wyzwań i adrenaliny. Prezent w formie wyjątkowego przeżycia doskonale zda egzamin nie tylko na urodziny, ale również imieniny czy wieczór kawalerski.

Ile kosztuje skok na bungee?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że cena skoku na bungee jest bardzo zróżnicowana. Ceny będą oscylowały od 100 do nawet 300 złotych. Oczywiście koszt skoku z bungee może być także zdecydowanie większy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here