jakie ciśnienie w rowerze

Coraz częściej decydujemy się na spędzanie wolnego czasu aktywnie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ruch i dobra kondycja może mieć zbawienny wpływ na organizm, samopoczucie, a także na wygląd. Powiedzenie „Ruch to zdrowie” zyskuje na popularności, a my jesteśmy coraz bardziej aktywni. Nawet ci, którzy nie wyobrażają sobie wypoczywać w inny sposób niż leżenie przed telewizorem, mogą znaleźć odpowiednią dla siebie aktywność w zaciszu własnego mieszkania.

W internecie można znaleźć wiele filmików odpowiednich ćwiczeń dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Często są to tak zwane „pięciominutówki” , przy pracuje się nad konkretnymi częściami ciała, np. nogi, pośladki, ramiona czy brzuch. Taki krótki trening szybka mija, a ze względu na krótki czas nie wymaga wielu wyrzeczeń, natomiast efekty mogą się pojawić bardzo szybko i być zadowalające. Dla tych, którzy lubią spokojne ćwiczenia, chcą się wyciszyć nie tylko fizycznie, ale również psychiczne polecana jest joga.

Dzięki niej wzmocnimy i rozciągniemy ciało, a połączona z medytacją pozwoli na zachowanie równowagi umysłu i ciała. Tutaj też przyjdą z pomocą filmiki internetowe. Nie musimy zrywać się o poranki i biegiem udać na zajęcia do szkoły jogi. Wystarczy włączyć filmik w odpowiedniej dla siebie porze dnia, a nauczyciel jogi poprowadzi nas przez całą sesję. Dzięki temu rozluźnimy się i na pewno poczujemy lepiej, zlikwidujemy bóle kręgosłupa i poprawimy nasze ogólne samopoczucie.

stoi rower

Inną dyscypliną sportu, którą lubimy jest jogging. Widać to po coraz większej liczby biegaczy na ulicach. Nie przeszkadza im zła pogoda, ubierają się odpowiednio i zaliczają swoje dystanse. Dla bardziej zaawansowanych organizuje się różnego rodzaju maratony i można zauważyć, że imprezy te skupiają coraz więcej osób. Często są to akcje charytatywne, biegnąc możemy komuś pomóc, a jednocześnie robić to, co lubimy. Bieganie również wzmacnia całe ciało. Pracują wszystkie mięśnie, dlatego jest to bardzo dobra dyscyplina dla osób, które chcą schudnąć i wyrzeźbić sylwetkę. Dodatkowym plusem jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zamiast w zatłoczonej i dusznej siłowni.

Jeśli jednak wolimy korzystać z tego rodzaju rekreacji to świetnie. Pod okiem profesjonalnego trenera, który ułoży dla nas nie tylko odpowiedni plan ćwiczeń, ale może również dietę, możemy w szybkim czasie pozbyć się tłuszczyku i cieszyć spektakularną metamorfozą. Nie jest ważne jaki rodzaj sportu wybierzemy, ważna, aby ruszyć się z kanapy i zacząć spędzać czas aktywnie. Ciekawą formą spędzania wolnego czasu może być również jazda na rowerze. Dodatkowo, jeśli lubimy zwiedzać, możemy połączyć przyjemne z pożytecznym.

Bo zamiast wsiąść w samochód i pojechać na wycieczkę, możemy zacząć przygodę od razu i wyznaczyć trasę rowerową. Może to być np. trasa wzdłuż wybrzeża, czy na terenach górskich, lub po prostu gdzieś bliżej naszego miejsca zamieszkania. Na pewno coś znajdziemy. Ważne, żeby dobrze przemyśleć i odpowiednio zaznaczyć trasę, wybrać punkty, w których będziemy chcieli się zatrzymać itd. Takie zwiedzanie będzie świetną przygodą zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, ale należy pamiętać, żeby odpowiednio się do tego przygotować. Trzeba wiedzieć, jakie ciśnienie w rowerze. Prawidłowe pozwoli uniknąć „kapcia” i poprawi komfort jazdy.

rower

Ciśnienie w oponach rowerowych nie może być ani za niskie, ani za wysokie, a zmierzyć je można za pomocą specjalnego urządzenia. Należy pamiętać, żeby na taki wypad wziąć tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Bagaż nie może być za ciężki, ponieważ popsuje nam komfort jazdy, a jeszcze nabawimy się bólów kręgosłupa.

Dobrze jest zaopatrzyć się w torbę rowerową, którą umieścimy na bagażniku, dzięki temu odciążymy trochę plecak i jednocześnie nasze plecy. Pamiętajmy o pompce, cieplejszym ubraniu (nawet jeśli jeździmy w lecie) i oczywiście o prowiancie. Kanapki, woda, jakieś owoce, czyli nie tak dużo, ale żeby było pożywne bo musimy się przygotować na spalenie wielu niechcianych kalorii. Jeśli ma być to dłuższa wycieczka, zapakujmy również śpiwór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here