„Inwigilacja” Remigiusza Mroza to jedna z lepszych książek, która ostatnio ukazała się na rynku. Chociaż jeżeli weźmie się pod uwagę inne książki, które należą do tej serii czy też inne dzieła tego autora to można być pewnym, że zawsze znajdziemy coś dobrego do czytania. Mróz należy do młodego pokolenia. Do tego jest wyjątkowo płodnym autorem, który jest w stanie w ciągu roku opublikować nawet dwie lub trzy książki. Niektórzy autorzy każą na siebie czekać latami, ale nie Mróz. To z wykształcenia prawnik, który Akademię Koźmińskiego skończył z jednym z najlepszych wyników.

Zaginiony chłopiec

„Inwigilacja” Remigiusza Mroza to tom piąty, który został także zekranizowany. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że Joanna Chyłka doczekała się serialu telewizyjnego, który także cieszy się wielką popularnością. Każdy sezon gromadzi zawsze wielkie grono widzów. O czym więc opowiada „Inwigilacja” Remigiusza Mroza? Anna i Tadeusz to małżeństwo w średnim wieku, które na co dzień mieszka w Warszawie. Dawno temu mieli syna. Całą rodziną pojechali na wakacje do Egiptu, aby spędzić wspólne, radosne chwile, których tak bardzo brakowało im każdego dnia. Anna i Tadeusz wrócili z tych wakacji jednak sami. Ich syn – Przemek – zaginął podczas urlopu. Rodzice długo szukali swego pierworodnego, ale poszukiwania nie przyniosły rezultatów – nawet, jeżeli działają władze egipskie i polskie – Przemek się nie odnalazł. Pewnego dnia, po kilkunastu latach, małżonkowie są przekonani, że spotkali syna na ulicy. Napotkany mężczyzna twierdzi jednak, że nazywa się Fahad Al-Jassam i z Polską nie ma nic wspólnego. Jak dalej potoczy się akcja w „Inwigilacji” Remigiusza Mroza?

Nowa sprawa do rozwiązania

Fahad Al-Jassam jest wyznawcą islamu, a do Warszawy przyleciał w sprawach czysto biznesowych. Tylko czy jest to prawda? W szczególności, że od momentu jego przylotu mężczyzną interesują się służby bezpieczeństwa. Fahad jest bowiem oskarżony o planowanie zamachu, dlatego jest pod stałym nadzorem służb specjalnych. Oskarżony o terroryzm zgłasza się do kancelarii „Żelazny&McVay”, gdzie prosi Chyłkę o pomoc. Prawniczka nie jest chętna do tej sprawy. Sama bowiem nie jest pewna, czy oskarżenia, które wysnuwane są pod adresem Fahada nie są bezpodstawne. Okazuje się, że i ona, i jej aplikant zostają wplątani w nieprawdopodobne tarapaty. Jak zakończy się akcja „Inwigilacji” Remigiusza Mroza? Jednego można być pewnym – jak zwykle nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji i jeszcze bardziej zaskakującego finału powieści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here