Pomysł na wypoczynek we wrześniu

Sezon letni jest najbardziej rozchwytywanym okresem jeżeli chodzi o planowanie urlopów. Lwia część Polaków rezerwując wolne w pracy bierze pod uwagę przede wszystkim dwa najcieplejsze miesiące w roku – lipiec i sierpień. W tym okresie ceny wynajmu pensjonatów, apartamentów czy innych form noclegów są zwykle najdroższe.

Późniejsze miesiące nie cieszą się największą popularnością jeżeli chodzi o rezerwację. Wśród społeczeństwa panuje ponadto przeświadczenie, że ewentualne wakacje za granicą będą wiązały się z jeszcze większymi kosztami i niepotrzebnymi formalnościami. Stąd też na przestrzeni ostatnich lat utrzymuje się wielka popularność spędzania urlopu w Polsce, w okresie ściśle letnim. Ograniczanie się do jedynej formy wakacji nie jest dobrym pomysłem.

Najrozsądniejszym terminem na zaplanowanie wypoczynku wydaje się wrzesień – historia średnich temperatur pokazuje, że lato w naszej szerokości geograficznej nieco się wydłuża. W miejscu, w którym żyjemy, możemy sobie pozwolić na przesunięcie terminu wypoczynku na nieco dalszy termin. Inaczej jest w przypadku osób mieszkających np. w Wielkiej Brytanii czy w Szwecji – gdzie na wakacje we wrześniu zwykle nie ma odpowiedniej pogody, występują częste opady i chłodne wiatry. Jeśli postanowimy zorganizować swój czas wolny później niż w lipcu czy sierpniu, pojawi się fundamentalne pytanie – gdzie na wakacje we wrześniu?

Nie trzeba rezygnować z pobytu w Polsce. Oczywiście wyruszając w południowym kierunku, np. do Chorwacji czy Grecji uświadczymy niemal identyczną pogodę, jak w szczycie sezonu w Polsce. Tam lato trwa zdecydowanie dłużej i jest cieplejsze. Dla mniej wybrednych pozostaje odwiedzenie jednego z bałtyckich kurortów nadmorskich. Po „sezonie” ceny wynajmu mieszkań znacząco spadają, a co za tym idzie, można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dla osób, dla których wypoczynek nad morzem nie jest szczytem marzeń, pozostają inne piękne tereny gdzie na wakacje we wrześniu nie będzie za późno. Tatry, Bieszczady, Warmia, Kujawy – to niektóre propozycje gwarantujące dobre spędzenie czasu i błogi relaks. Ważną kwestią jest także to, czy na wakacje wybieramy się sami, czy w większym gronie. Są takie miejsca, gdzie na wakacje we wrześniu jeżdżą całe rodziny – np. termy, jeziora i polskie morze.

Dla samotników dobrym wyjściem może być spędzenie czasu w odizolowanym miejscu. Idealnie do takiej formy urlopu będą się nadawać Bieszczady, gdzie każdy może znaleźć ustronne, spokojne miejsce, bez gwaru krzyczących dzieci i imprezującej młodzieży. Lista propozycji nie jest ograniczona. Jeżeli mamy zasobniejszy portfel, możemy pozwolić sobie na wypad za granicę. Pogoda nas nie rozczaruje, szczególnie jeśli obierzemy południowy kierunek. W ostatnich latach rekordy popularności biją Włochy, Hiszpania i Chorwacja – gdzie na wakacje we wrześniu decyduje się coraz większa liczba Polaków. Wydamy tam porównywalną ilość pieniędzy, jak w Polsce w szczycie sezonu. Możliwości jest naprawdę dużo, a końcówka sezonu wydaje się czasem optymalnym na odpoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here